Tenis / Závodní družstvo

Závodní družstvo

Obrázek uživatele evonasek

 

Obsazenost kurtů závodními družstvyRozvrh kurtů

V současné době za sokol Čimice hrají závodní družstva dopělých, dorostu, starších žáků a mladších žáků. Mistrovská utkání se hrají od konce dubna do konce června. V případě domácích zápasů v sobotu a v neděli dopoledne, musí členové oddílu počítat s obsazeností kurtů závodními družstvy. Termíny jsou vyvěšeny také na nástěnce. Obsazenost kurtů závodními družstvy.


 

AKTUÁLNĚ DRUŽSTVO DOSPELÍ:

hráči: Pavlikovský Eduard, Koníř Jan (H), Karafiát Václav, Jeřábek Daniel (H), Havelka Aleš, Zatloukal Ondřej (H), Šmíd Petr, Havel Miloš, Witowski Marek, Dvorský Adam, Dohnal Petr, Aubrecht Jakub, Hanušková Eva, Zatloukalová Andrea, Kunze Tereza, Havelková Eliška, Havelková Zuzana, Marešová Rozálie, Freeman Eva Savannah

HISTORIE

Parta tenisových nadšenců krátce po vybudování prvních kurtů vytváří závodní tým a zapojuje se  do celostátní soutěže jak v kategorii dospělých, tak i žáků.

Rok 1984 je jedním z nejlepších roků tenisu v Čimicích-bratři Novotní s Gabrielou Veselou hájí úspěšně barvy TJ Sokol Čimice v republikových soutěžích, Robert je ve čtvrtfinále mistrovství ČSSR v Přerově a stává se přeborníkem hl. m. Prahy v kategorii mladší žáci, jeho bratr René a Gábina Veselá vítězí v celostátních turnajích.

V roce 1985 oddíl tenisu a výbor TJ pořádá celopražský turnaj žáků, jehož se zúčastnil například Škoch ml., ale také budoucí tenisová špička Petr Korda.

 Další větší týmové úspěchy se dostavují 22. 6. 2002, kdy tenisový klub SOKOL ČIMICE zvítězil v posledním utkání sezóny nad největším rivalem TJ Montáže 6:3 a postoupil poprvé v historii do 3. třídy. Po devíti hodinách vydřeli čimičtí na domácí půdě v neuvěřitelně vyburcované atmosféře a ve více než čtyřicetistupňovém vedru velmi těsnou výhru.

Zleva: Eda Vonásek, Štefan Stanko, Petr Wasik, Vítek Muller, Honza Stanko, Honza Peřina, Zdeněk Plechšmíd, Miroslav Průžek, Dan Kraus

Dole zleva: Adéla Kolací, Míša Vítková, Stáňa Větrovská

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Další velký úspěch má závodní družstvo v roce 2013, kdy historicky poprvé postupuje do 2. třídy Přeboru Prahy smíšených družstev v tenisu na otevřených dvorcích, zkráceně zvaného Praha Wilson Cup 2013. Jedná se o jeden z nejúspěšnějších pražských sokolských tenisových týmů.

 

Zleva: Petr Wasik, Jirka Karafiát, Petr Ebert, Vašek Karafiát     

Dole zleva: Gábina Brunclíková (Veselá), Míša Hollová (Vítková)

na fotce chybí dlouholetý pilíř sestavy Eda Vonásek

Tenisový oddíl - emailový zpravodaj

Novinky z oddílu na Váš email.